Ostrożności nigdy dość!

Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy w Uniwersytecie Szczecińskim podaje do publicznej wiadomości informację (jeszcze nie potwierdzoną oficjalnie) o tym że w jednym z domów studenckich US studentka z Niemiec została przewieziona do szpitala z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa. Trzeba przypomnieć, przy tej okazji, że zarówno kierownicy administracyjni budynków studenckich jaki i Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy zwracali uwagę władzom Uniwersytetu Szczecińskiego na istniejące potencjalne zagrożenie co do braku środków dezynfekujących, zwalczających wirusa, jak również podnosili kwestię wstrzymania wymiany akademickiej w ramach programu Erazmus przynajmniej na okres miesiąca.

Z informacji jakie otrzymał Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy ani jedno ani drugie nie zostało spełnione. Po interwencji pracowników, po upływie tygodnia i na wniosek Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy, podjęto działania do zakupu środków dezynfekujących. Rzeczony przypadek studentki, wskazuje na to, że podjęte 3 marca zalecenia Rektora (https://usz.edu.pl/profilaktyka-i-zalecenia-ws-koronawirusa/) nie były wystarczające. Przypominamy iż MNiSW wydało swoje zalecenia (https://www.gov.pl/web/nauka/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-uczelni-w-zwiazku-z-potencjalnym-ryzykiem-zakazenia-koronawirusem) – o czym informowaliśmy na naszym profilu FB dziś rano: https://www.facebook.com/Uniwersytet-solidarno%C5%9Bci-187224037966972/.

Trzymamy kciuki aby informacje się nie potwierdziły, a koleżanka z wymiany studenckiej szybko wróciła do zdrowia i na zajęcia z naszą kadrą dydaktyczno-naukową.