JAWNOŚĆ. Protokoły z posiedzeń Rady Wydziału Biologii US [31.10.16 r. do 28.02.17 r.]

Pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Szczecińskiego powinni mieć swobodny dostęp do protokołów z posiedzeń organów kolegialnych uczelni. Jako pierwszy, w Uniwersytecie Szczecińskim, protokoły udostępnił Wydział Humanistyczny. Są publikowane na stronie Wydziału [zobacz].

Zależy nam na przekonaniu władz poszczególnych jednostek organizacyjnych do rozwiązania wprowadzonego na Wydziale Humanistycznym. Póki co, wysyłamy wnioski w trybie dostępu do informacji publicznej, a protokoły publikujemy na stronie związkowej.

Jeśli Wasza ciocia, lub wujek, np. z Rzeszowa, zapragnęliby dowiedzieć się, o czym rozmawiano na ostatnim posiedzeniu rady wydziału publicznej uczelni, to polskie prawo gwarantuje im taką możliwość. Wystarczy napisać mail i powołać się na ustawę o dostępie do informacji publicznej.

Mamy nadzieję, że władze Wydziału Biologii US zdecydują się na utworzenie zakładki „protokoły z posiedzeń Rady Wydziału” na stronie WWW Wydziału. Zachęcamy, pracowników i studentów jednostki, do popierania takiego rozwiązania.

Sah.

DSC_0730

Fot. Sah