Wycieczka z Solidarnością

NSZZ Solidarność US zaprasza swoich członków na kilkudniową wycieczkę w październiku 2022 r. po Kotlinie Kłodzkiej i dalej do Pragi Czeskiej w dniach 6-9.10.2022 r..

Koszt jednostkowy wynosi 1.180,00 złotych (z czego 50 % tej kwoty dla członków związku, pokryje sam związek).

W cenie:

  • transport komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w pensjonacie (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Pomocowy
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW
  • opłaty drogowe i podatek VAT

Dodatkowo płatne:

  • bilety wstępu 280 zł/os.
  • obiad w drodze powrotnej 35 zł/os.

Planowany program:

Dzień I:

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 7:00 i przejazd na teren Kotliny Kłodzkiej. Zwiedzanie regionu rozpoczniemy od Kompleksu Osówka, gdzie zwiedzimy tzw. podziemne miasto – dawny obóz pracy. Po zwiedzaniu przejazd do Dusznik – Zdroju, zakwaterowanie w pensjonacie. Obiadokolacja. Po przerwie spacer po parku zdrojowym w Dusznikach-Zdroju, gdzie mieści się m. in. Dworek Chopina oraz po centrum z rynkiem, gdzie stoi Ratusz i pręgierz oraz kościół parafialny z oryginalną amboną w kształcie wieloryba. Powrót do pensjonatu, nocleg.

Dzień II:

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Gór Stołowych. Wraz z przewodnikiem udamy na szlak górski prowadzący do Szczeliniec Wielki. Następnie przejazd do Kopalni Złota w Złotym Stoku – zwiedzanie sztolni. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień III:

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Pragi. Zwiedzanie rozpoczniemy od zabytkowej część miasta: prawie 1000-letni kompleks pałacowy Hradczany z Katedra św. Wita, Pałacem prezydenta, Zamkiem Królewskim, Skarbcem. Przespacerujemy się „Małą Stroną”, dzielnicą położoną na zboczach zamkowego wzgórza, do średniowiecznego Mostu Karola, wypełnionego barokowymi rzeźbami świętych. Następnie labiryntem uliczek Starego Miasta Praskiego przejdziemy na Rynek Staromiejski, gdzie znajduje się Ratusz z zegarem „Orloy” oraz pomnik Jana Husa. Po południu przerwa na obiad, zakup pamiątek. Powrót do ośrodka i nocleg.

Dzień IV:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Kłodzka. Centralną jego część stanowi ładny i dobrze utrzymany Rynek z okazałym Ratuszem, wysoką Kolumną Maryjną i kamienicami. Odwiedzimy między inny – mi niezwykle romantyczny gotycki most na Młynówce, z pięknymi rzeźbami. To najstarszy most gotycki w Polsce! Zwiedzanie Twierdzy Kłodzko (korytarze kontrminowe lub górna część Twierdzy). Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki ok. godz. 20.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.