Ocena okresowa na Wydziale Filologicznym US. Solidarność zwraca uwagę na nieprawidłowości.

Komisja Uczelniana NSZZ „Solidarność” zwraca uwagę na nieprawidłowości dotyczące sposobu dokonywania oceny okresowej nauczycieli akademickich na Wydziale Filologicznym US (WF) za lata 2015 – 2016.

W dniu 20 września 2017 roku przekazaliśmy na ręce Pani Dziekan, prof. zw. dr hab. Ewy Komorowskiej pismo, w którym zwracamy uwagę na nieprawidłowości dotyczące sposobu dokonywania oceny okresowej nauczycieli akademickich na Wydziale Filologicznym US za lata 2015 – 2016. Pismo przekazujemy do wiadomości Rady Wydziału (WF) oraz Senatu US. Uważamy za wskazane poinformowanie o naszej aktywności członków Społeczności Akademickiej US za pośrednictwem naszej strony.

Co dalej? Do związku napływa szereg informacji dotyczących nieprawidłowości w sprawie ocen okresowych nauczycieli akademickich. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani kontaktem z nami, to pozostajemy do dyspozycji. Kontakt: biuro@wsolidarnosci.pl

Nie jest to nasza pierwsza aktywność, w sprawie ocen okresowych nauczycieli akademickich, na Wydziale Filologicznym US. Wcześniejszą naszą aktywność potraktowano, jako działanie w indywidualnej sprawie pracowniczej. Władze jednostek organizacyjnych uczelni powinny, w naszej ocenie, korzystać ze wsparcia Działu Prawnego US. O problemach informujemy Władze Uniwersytetu Szczecińskiego.  Zależy nam na wypracowaniu, na forum Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego, regulacji które będą transparentne.

Sah.

Polecamy uwadze:

1. Pismo Komisji Uczelnianej NSZZ „Solidarność” US
do Dziekan Wydziału Filologicznego US z dnia 18.09.2017 r. [zobacz]

2. Załącznik do pisma. Przykładowy opis kryteriów oceny
z innej uczelni [Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, zobacz źródło]

3. Polecamy uwadze: Uchwała Rady Wydziału Filologicznego US nr 1/A/2014
z dnia 16 stycznia 2014 roku wraz z załącznikami [link do WWW WF US]

ZZ_WMF US ocena v1 ZZ_WMF US ocena v1 zalacznik