Zmarł dr Jerzy M. Wojciechowski

Człowiek niezmiernie ważny dla uniwersyteckiej Solidarności, dla Uniwersytetu Szczecińskiego. Działacz opozycji demokratycznej. Jeden z założycieli „Solidarności” w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Szczecinie. Dlaczego był tak ważny? Dlatego, że budował każdego z nas, swoich studentów, współpracowników, związkowców. Nauczyciel akademicki zbudowany z wolności, miłości, muzyki, wiedzy i pasji.

Człowiek umiera, odchodzi od nas, a to co przychodzi do głowy w żalu, to słowa podziękowania za Jego życie. Wdzięczność za to, że był z nami i dla nas.

Na stronie Centrum Dialogu „Przełomy” Agnieszka Kuchcińska-Kurcz, studentka dra Jerzego M. Wojciechowskiego, napisała między innymi: „…na jego wykładach z psychologii gromadziły się tłumy, tłumy gromadziły się także w knajpie „Artystyczna” gdzie grał na klawiszach zarabiając na życie wyrzucony z uczelni za „niesłuszne poglądy”.

Pogrzeb dr Jerzego M. Wojciechowskiego odbędzie się w środę, 5 października 2016 roku, o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (kaplica główna). 

Poniżej możemy wysłuchać Jego wykładu „Uniwersytet solidarności”:

Sebastian Sahajdak

Szczecin, 29.09.2016 r.